Competition
UEFA Europa League 2020/2021
Europe
Games
Preliminary Round | |||||||||
Tue | 18.Aug.2020 - 19:00 | Engordany | 1-3 | Zeta | |||||
Thu | 20.Aug.2020 - 16:30 | St Josephs FC | 1-2 | B36 | |||||
Thu | 20.Aug.2020 - 18:00 | NSÍ | 5-1 | Barry Town United | |||||
Thu | 20.Aug.2020 - 18:30 | FC Santa Coloma |
0-0 e.t.(0-0) p.g.(3-4) | Iskra | |||||
Thu | 20.Aug.2020 - 19:00 | Glentoran | 1-0 | HB | |||||
Thu | 20.Aug.2020 - 19:30 | Coleraine | 1-0 | La Fiorita | 38 | ||||
Fri | 21.Aug.2020 - 19:00 | Tre Penne | 1-3 | Gjilani | |||||
Sat | 22.Aug.2020 - 17:00 | Lincoln Red Imps | 3-0 | Prishtina | |||||
1st Qualifying Round | |||||||||
Tue | 25.Aug.2020 - 17:00 | Trakai |
2-2 e.t.(3-2) | Derry City | |||||
Wed | 26.Aug.2020 - 17:30 | Progrès Niedercorn | 3-0 | Zeta | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 15:00 | Ventspils | 2-1 | Dinamo-Auto | 21 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 15:00 | Ordabasy | 1-2 | Botoşani | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 15:00 | Kairat | 4-1 | Noah | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 15:30 | Teuta Durrës | 2-0 | Beitar Jerusalem | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 15:30 | Borac Banja Luka | 1-0 | Sutjeska | 25 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 16:00 | Dinamo Minsk | 0-2 | Piast Gliwice | 50 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 16:30 | Lincoln Red Imps | 2-0 | UT Pétange | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 17:00 | Neftçi | 2-1 | Shkupi | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 17:00 | Apollon | 5-1 | Saburtalo | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 17:00 | Bodø / Glimt | 6-1 | Kauno Žalgiris | 29 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 17:00 | Alashkert | 0-1 | Renova | 19 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 17:00 | Sumqayıt | 0-2 | Skendija 79 | 18 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 17:30 | Olimpija |
1-1 e.t.(2-1) | Víkingur Reykjavík | 36 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 17:30 | MOL Fehérvár |
1-1 e.t.(1-1) p.g.(4-2) | Bohemians | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 18:00 | Rosenborg | 4-2 | Breidablik | 73 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 18:00 | Hammarby | 3-0 | Puskás | 53 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 18:00 | AGF | 5-2 | Honka | 36 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 18:00 | Žalgiris | 2-0 | Paide | 17 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 18:00 | Malmö FF | 2-0 | Cracovia Kraków | 97 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 18:00 | Vaduz | 0-2 | Hibernians | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 18:00 | Keşlə FK |
0-0 e.t.(0-0) p.g.(4-5) | Laçi | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 18:00 | CSKA Sofia | 2-1 | Sirens | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 18:00 | Lokomotivi Tbilisi | 2-1 | Universitatea Craiova | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 18:00 | Gjilani |
0-0 e.t.(0-2) | APOEL | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 18:15 | FH | 0-2 | DAC | 16 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 18:30 | The New Saints |
1-1 e.t.(3-1) | Žilina | 31 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 18:30 | Shakhtyor |
0-0 e.t.(0-0) p.g.(1-4) | Sfîntul Gheorghe | 16 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 18:45 | Hapoel Be'er Sheva | 3-0 | Dinamo Batumi | 30 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 19:00 | Zrinjski | 3-0 | Differdange 03 | 12 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 19:00 | Valletta | 0-1 | Bala Town | 16 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 19:00 | B36 |
2-2 e.t.(4-3) | Levadia | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 19:00 | Kukësi | 2-1 | Slavia Sofia | 20 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 19:00 | Petrocub | 0-2 | Bačka Topola | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 19:00 | Iskra | 0-1 | Lokomotiv Plovdiv | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 19:15 | Servette | 3-0 | Ružomberok | 37 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 19:30 | FCSB | 3-0 | Shirak | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 19:45 | Maribor |
1-1 e.t.(1-1) p.g.(4-5) | Coleraine | 38 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 19:45 | Aberdeen | 6-0 | NSÍ | 42 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 19:45 | Motherwell | 5-1 | Glentoran | 23 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 20:00 | Partizan | 1-0 | Rīgas FS | |||||
Thu | 27.Aug.2020 - 20:00 | Honvéd |
1-1 e.t.(2-1) | Inter Turku | 25 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 20:00 | Shamrock Rovers |
2-2 e.t.(2-2) p.g.(12-11) | Ilves | 23 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 20:00 | Lech Poznań | 3-0 | Valmiera | 16 | ||||
Wed | 09.Sep.2020 - 18:00 | Maccabi Haifa | 3-1 | Zeljeznicar | 68 | ||||
Thu | 10.Sep.2020 - 18:30 | Nõmme Kalju | 0-4 | Mura | |||||
2nd Qualifying Round | |||||||||
Wed | 16.Sep.2020 - 17:30 | Progrès Niedercorn | 0-5 | Willem II | 31 | ||||
Wed | 16.Sep.2020 - 18:00 | Hammarby | 0-3 | Lech Poznań | 19 | ||||
Wed | 16.Sep.2020 - 19:00 | B36 |
1-1 e.t.(2-2) p.g.(5-4) | The New Saints | 30 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 13:00 | Kaisar | 1-4 | APOEL | |||||
Thu | 17.Sep.2020 - 13:15 | Ventspils | 1-5 | Rosenborg | 64 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 14:30 | Renova | 0-1 | Hajduk Split | 51 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 15:00 | Teuta Durrës | 0-4 | Granada | |||||
Thu | 17.Sep.2020 - 15:00 | Astana | 0-1 | Budućnost | |||||
Thu | 17.Sep.2020 - 15:00 | Ararat-Armenia |
3-3 e.t.(4-3) | Fola Esch | |||||
Thu | 17.Sep.2020 - 16:00 | Lincoln Red Imps | 0-5 | Rangers | 22 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 16:30 | KuPS |
0-0 e.t.(1-1) p.g.(4-3) | Slovan Bratislava | 44 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 16:45 | Botoşani | 0-1 | Skendija 79 | 45 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 17:00 | Lokomotiv Plovdiv | 1-2 | Tottenham Hotspur | 137 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 17:00 | Neftçi | 1-3 | Galatasaray | 68 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 17:00 | IFK Göteborg | 1-2 | FC Copenhagen | 47 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 17:00 | Trakai | 1-5 | Slovan Liberec | |||||
Thu | 17.Sep.2020 - 17:00 | Bodø / Glimt | 3-1 | Žalgiris | 39 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 17:30 | Olimpija |
2-2 e.t.(2-3) | Zrinjski | 17 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 17:30 | Flora | 2-1 | KR | |||||
Thu | 17.Sep.2020 - 18:00 | Sfîntul Gheorghe |
0-0 e.t.(0-1) | Partizan | |||||
Thu | 17.Sep.2020 - 18:00 | Lokomotivi Tbilisi | 2-1 | Dinamo Moskva | |||||
Thu | 17.Sep.2020 - 18:00 | CSKA Sofia | 2-0 | BATE | 52 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 18:00 | Laçi | 1-2 | Hapoel Be'er Sheva | 18 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 18:00 | Hibernians | 0-1 | MOL Vidi | |||||
Thu | 17.Sep.2020 - 18:00 | OFI | 0-1 | Apollon | 18 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 18:00 | Djurgården | 2-1 | Europa FC | |||||
Thu | 17.Sep.2020 - 18:00 | Connah's Quay | 0-1 | Dinamo Tbilisi | 5 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 18:00 | Maccabi Haifa | 2-1 | Kairat | 27 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 18:30 | Inter Club d'Escaldes | 0-1 | Dundalk | |||||
Thu | 17.Sep.2020 - 19:00 | Shamrock Rovers | 0-2 | Milan | 63 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 19:00 | Piast Gliwice | 3-2 | Hartberg | 26 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 19:00 | Standard Liège | 2-0 | Bala Town | 26 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 19:00 | Aris | 1-2 | Kolos Kovalivka | |||||
Thu | 17.Sep.2020 - 19:00 | Borac Banja Luka | 0-2 | Rio Ave | 61 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 19:00 | Kukësi | 0-4 | VfL Wolfsburg | 41 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 19:00 | Sileks | 0-2 | Drita | |||||
Thu | 17.Sep.2020 - 19:15 | Mura | 3-0 | AGF | |||||
Thu | 17.Sep.2020 - 19:30 | Coleraine |
2-2 e.t.(2-2) p.g.(0-3) | Motherwell | 9 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 19:30 | Viking | 0-2 | Aberdeen | 23 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 19:45 | DAC |
3-3 e.t.(5-3) | Jablonec | 29 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 19:45 | Servette | 0-1 | Reims | 35 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 19:45 | Osijek | 1-2 | Basel | 44 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 19:45 | Linfield | 0-1 | Floriana | 18 | ||||
Thu | 17.Sep.2020 - 20:00 | Bačka Topola |
4-4 e.t.(6-6) p.g.(4-5) | FCSB | |||||
Thu | 17.Sep.2020 - 20:05 | Honvéd | 0-2 | Malmö FF | 33 | ||||
Fri | 18.Sep.2020 - 08:00 | Riga | 1-0 | Tre Fiori | |||||
3rd Qualifying Round | |||||||||
Wed | 23.Sep.2020 - 17:00 | Apollon | 0-5 | Lech Poznań | 23 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 15:00 | Ararat-Armenia |
0-0 e.t.(1-0) | Celje | |||||
Thu | 24.Sep.2020 - 16:30 | KuPS | 2-0 | Sūduva | 47 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 17:00 | MOL Fehérvár |
0-0 e.t.(0-0) p.g.(4-1) | Reims | |||||
Thu | 24.Sep.2020 - 17:00 | Viktoria Plzeň | 3-0 | SønderjyskE | 66 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 17:30 | Rostov | 1-2 | Maccabi Haifa | 44 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 18:00 | Mura | 1-5 | PSV | |||||
Thu | 24.Sep.2020 - 18:00 | Sporting Charleroi |
1-1 e.t.(2-1) | Partizan | |||||
Thu | 24.Sep.2020 - 18:00 | Malmö FF | 5-0 | Lokomotiva Zagreb | 71 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 18:00 | Rosenborg | 1-0 | Alanyaspor | 47 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 18:00 | Beşiktaş |
1-1 e.t.(1-1) p.g.(2-4) | Rio Ave | 93 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 18:00 | CSKA Sofia | 3-1 | B36 | 45 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 18:00 | Riga | 0-1 | Celtic | |||||
Thu | 24.Sep.2020 - 18:00 | Djurgården | 0-1 | CFR Cluj | 36 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 18:00 | Floriana |
0-0 e.t.(0-0) p.g.(2-4) | Flora | |||||
Thu | 24.Sep.2020 - 18:30 | FCSB | 0-2 | Slovan Liberec | |||||
Thu | 24.Sep.2020 - 18:30 | Hapoel Be'er Sheva | 3-0 | Motherwell | 33 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:00 | Skendija 79 | 1-3 | Tottenham Hotspur | 74 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:00 | Granada | 2-0 | Lokomotivi Tbilisi | |||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:00 | Standard Liège |
1-1 e.t.(2-1) | Vojvodina | 52 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:00 | Galatasaray | 2-0 | Hajduk Split | 86 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:00 | København | 3-0 | Piast Gliwice | 51 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:00 | APOEL |
2-2 e.t.(2-2) p.g.(4-2) | Zrinjski | 51 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:00 | Sheriff |
1-1 e.t.(1-1) p.g.(3-5) | Dundalk | 26 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:00 | Sarajevo | 2-1 | Budućnost | |||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:00 | KÍ | 6-1 | Dinamo Tbilisi | |||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:15 | VfL Wolfsburg | 2-0 | Desna | |||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:30 | St. Gallen | 0-1 | AEK Athens | 33 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:30 | LASK Linz | 7-0 | Dunajská Streda | 53 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:30 | Milan | 3-2 | Bodø / Glimt | 116 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:30 | Basel | 3-2 | Anorthosis | 83 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:30 | Legia Warszawa | 2-0 | Drita | |||||
Thu | 24.Sep.2020 - 19:45 | Rijeka |
0-0 e.t.(2-0) | Kolos Kovalivka | |||||
Thu | 24.Sep.2020 - 20:00 | Willem II | 0-4 | Rangers | 47 | ||||
Thu | 24.Sep.2020 - 20:00 | Sporting CP | 1-0 | Aberdeen | 105 | ||||
Play-offs | |||||||||
Thu | 01.Oct.2020 - 16:30 | CFR Cluj | 3-1 | KuPS | 84 | ||||
Thu | 01.Oct.2020 - 18:00 | Sporting Charleroi | 1-2 | Lech Poznań | 71 | ||||
Thu | 01.Oct.2020 - 18:00 | Rosenborg | 0-2 | PSV | 117 | ||||
Thu | 01.Oct.2020 - 18:00 | Dinamo Zagreb | 3-1 | Flora | |||||
Thu | 01.Oct.2020 - 18:00 | Ararat-Armenia | 1-2 | Crvena Zvezda | |||||
Thu | 01.Oct.2020 - 18:00 | Malmö FF | 1-3 | Granada | 107 | ||||
Thu | 01.Oct.2020 - 18:00 | Slovan Liberec | 1-0 | APOEL | 64 | ||||
Thu | 01.Oct.2020 - 18:30 | Hapoel Be'er Sheva | 1-0 | Viktoria Plzeň | 63 | ||||
Thu | 01.Oct.2020 - 19:00 | Sarajevo | 0-1 | Celtic | 88 | ||||
Thu | 01.Oct.2020 - 19:00 | FC Copenhagen | 0-1 | Rijeka | 80 | ||||
Thu | 01.Oct.2020 - 19:00 | Legia Warszawa | 0-3 | Qarabağ | |||||
Thu | 01.Oct.2020 - 19:00 | Dinamo Brest | 0-2 | Ludogorets | 78 | ||||
Thu | 01.Oct.2020 - 19:00 | Standard Liège | 3-1 | MOL Fehérvár | |||||
Thu | 01.Oct.2020 - 19:30 | Basel | 1-3 | CSKA Sofia | 112 | ||||
Thu | 01.Oct.2020 - 19:30 | Young Boys | 3-0 | Tirana | |||||
Thu | 01.Oct.2020 - 19:30 | Dundalk | 3-1 | KÍ | |||||
Thu | 01.Oct.2020 - 19:45 | AEK Athens | 2-1 | VfL Wolfsburg | 80 | ||||
Thu | 01.Oct.2020 - 19:45 | Rangers | 2-1 | Galatasaray | 98 | ||||
Thu | 01.Oct.2020 - 20:00 | Sporting CP | 1-4 | LASK Linz | 137 | ||||
Thu | 01.Oct.2020 - 20:00 | Rio Ave |
1-1 e.t.(2-2) p.g.(8-9) | Milan | 163 | ||||
Thu | 01.Oct.2020 - 20:00 | Tottenham Hotspur | 7-2 | Maccabi Haifa | 160 | ||||
Group Stage | |||||||||
Thu | 22.Oct.2020 - 17:55 | CSKA Sofia | 0-2 | CFR Cluj | Group A | Gam1 | 37 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 17:55 | Young Boys | 1-2 | Roma | Group A | Gam1 | 97 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 17:55 | Rapid Vienna | 1-2 | Arsenal | Group B | Gam1 | 134 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 17:55 | Dundalk | 1-2 | Molde | Group B | Gam1 | 42 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 17:55 | Bayer 04 Leverkusen | 6-2 | Nice | Group C | Gam1 | 83 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 17:55 | Hapoel Be'er Sheva | 3-1 | Slavia Praha | Group C | Gam1 | |||
Thu | 22.Oct.2020 - 17:55 | Standard Liège | 0-2 | Rangers | Group D | Gam1 | 79 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 17:55 | Lech Poznań | 2-4 | Benfica | Group D | Gam1 | 157 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 17:55 | PSV | 1-2 | Granada | Group E | Gam1 | 83 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 17:55 | PAOK | 1-1 | Omonia Nicosia | Group E | Gam1 | 55 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 17:55 | Rijeka | 0-1 | Real Sociedad | Group F | Gam1 | 59 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 17:55 | Napoli | 0-1 | AZ | Group F | Gam1 | |||
Thu | 22.Oct.2020 - 20:00 | Leicester City | 3-0 | Zorya | Group G | Gam1 | 79 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 20:00 | Sporting Braga | 3-0 | AEK Athens | Group G | Gam1 | 91 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 20:00 | Sparta Praha | 1-4 | Lille | Group H | Gam1 | 48 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 20:00 | Celtic | 1-3 | Milan | Group H | Gam1 | 83 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 20:00 | Maccabi Tel Aviv | 1-0 | Qarabağ | Group I | Gam1 | |||
Thu | 22.Oct.2020 - 20:00 | Villarreal | 5-3 | Sivasspor | Group I | Gam1 | 60 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 20:00 | Ludogorets | 1-2 | Antwerp | Group J | Gam1 | 27 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 20:00 | Tottenham Hotspur | 3-0 | LASK Linz | Group J | Gam1 | 161 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 20:00 | Dinamo Zagreb | 0-0 | Feyenoord | Group K | Gam1 | 32 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 20:00 | Wolfsberger AC | 1-1 | CSKA Moskva | Group K | Gam1 | 26 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 20:00 | TSG Hoffenheim | 2-0 | Crvena Zvezda | Group L | Gam1 | 52 | ||
Thu | 22.Oct.2020 - 20:00 | Slovan Liberec | 1-0 | Gent | Group L | Gam1 | 21 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 17:55 | Zorya | 1-2 | Sporting Braga | Group G | Gam2 | 77 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 17:55 | AEK Athens | 1-2 | Leicester City | Group G | Gam2 | 122 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 17:55 | Milan | 3-0 | Sparta Praha | Group H | Gam2 | 147 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 17:55 | Lille | 2-2 | Celtic | Group H | Gam2 | 96 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 17:55 | Qarabağ | 1-3 | Villarreal | Group I | Gam2 | |||
Thu | 29.Oct.2020 - 17:55 | Sivasspor | 1-2 | Maccabi Tel Aviv | Group I | Gam2 | 34 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 17:55 | Antwerp | 1-0 | Tottenham Hotspur | Group J | Gam2 | 92 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 17:55 | LASK Linz | 4-3 | Ludogorets | Group J | Gam2 | 49 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 17:55 | Feyenoord | 1-4 | Wolfsberger AC | Group K | Gam2 | 62 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 17:55 | CSKA Moskva | 0-0 | Dinamo Zagreb | Group K | Gam2 | 51 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 17:55 | Crvena Zvezda | 5-1 | Slovan Liberec | Group L | Gam2 | 35 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 17:55 | Gent | 1-4 | TSG Hoffenheim | Group L | Gam2 | 64 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 20:00 | CFR Cluj | 1-1 | Young Boys | Group A | Gam2 | 52 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 20:00 | Roma | 0-0 | CSKA Sofia | Group A | Gam2 | 110 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 20:00 | Arsenal | 3-0 | Dundalk | Group B | Gam2 | 85 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 20:00 | Molde | 1-0 | Rapid Vienna | Group B | Gam2 | 38 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 20:00 | Nice | 1-0 | Hapoel Be'er Sheva | Group C | Gam2 | 63 | ||
Thu | 29.Oct.2020 - 20:00 | Slavia Praha | 1-0 | Bayer 04 Leverkusen | Group C | Gam2 | |||
Thu | 29.Oct.2020 - 20:00 | Benfica | 3-0 | Standard Liège | Group D | Gam2 | 148 |
Football Competitions
National Club Competitions |
GBR ESP DEU ITA PRT FRA NLD BRA AGO ALB ARE ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DNK DZA ECU EGY EST FIN GBR GHA GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MOZ MYS NGA NOR NZL PAN PER POL PRY QAT ROU RUS SAU SGP SLV SRB STP SVK SVN SWE THA TUN TUR UKR URY USA VEN VNM WAL ZAF AFR EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
EUR EUR EUR SOU WOR EUR AFR SOU WOR N/C WOR WOR EUR EUR WOR N/C ASI ASI ASI ASI N/C AFR OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI AFR AFR WOR ASI AFR OCE WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
UEFA Europa League - 2020/2021
- 100% 362 / 362 Games
- Home team wins 49.17%
- Draws 10.5%
- Away team wins 40.33%
- Over 1.5 78.73%
- Over 2.5 56.08%
- Over 3.5 33.98%
- Goals 1074
- Goals /match 2.97
- Goals /match home 1.62
- Goals /match away 1.35
- Both teams score 49.45%
- Goals after 80' 17.5%
No tv schedule yet for US
(change)