- Academy »
- Stats »
- Liga Pro Ecuador »
- 2020 »
- All Games
Competition
Liga Pro 2020
Ecuador
Games
1st Round | |||||||||
Fri | 14.Feb.2020 - 20:00 | Independiente del Valle | 2-1 | Mushuc Runa | Gam1 | 3 | |||
Sat | 15.Feb.2020 - 01:00 | Deportivo Cuenca | 1-2 | LDU Quito | Gam1 | 16 | |||
Sat | 15.Feb.2020 - 17:00 | Aucas | 1-2 | Delfin | Gam1 | 6 | |||
Sat | 15.Feb.2020 - 20:30 | Orense | 2-2 | Emelec | Gam1 | ||||
Sat | 15.Feb.2020 - 23:00 | Macará | 1-1 | Universidad Católica | Gam1 | 10 | |||
Sun | 16.Feb.2020 - 18:00 | El Nacional | 2-1 | LDU Portoviejo | Gam1 | ||||
Sun | 16.Feb.2020 - 20:15 | Guayaquil City | 4-1 | Olmedo | Gam1 | ||||
Sun | 16.Feb.2020 - 22:45 | Barcelona Guayaquil | 0-0 | Técnico Universitario | Gam1 | 10 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 00:15 | LDU Portoviejo | 2-4 | Deportivo Cuenca | Gam2 | ||||
Sat | 22.Feb.2020 - 18:00 | Olmedo | 1-2 | Macará | Gam2 | 1 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 20:30 | Delfin | 1-2 | Barcelona Guayaquil | Gam2 | 4 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 22:45 | LDU Quito | 2-3 | Independiente del Valle | Gam2 | 10 | |||
Sun | 23.Feb.2020 - 01:00 | Universidad Católica | 4-0 | Orense | Gam2 | ||||
Sun | 23.Feb.2020 - 18:30 | Mushuc Runa | 1-1 | El Nacional | Gam2 | ||||
Sun | 23.Feb.2020 - 21:00 | Emelec | 1-2 | Guayaquil City | Gam2 | ||||
Tue | 25.Feb.2020 - 00:15 | Técnico Universitario | 2-0 | Aucas | Gam2 | 6 | |||
Fri | 28.Feb.2020 - 21:30 | Delfin | 0-2 | Técnico Universitario | Gam3 | 2 | |||
Sat | 29.Feb.2020 - 00:00 | El Nacional | 0-3 | LDU Quito | Gam3 | 4 | |||
Sat | 29.Feb.2020 - 20:30 | Orense | 1-0 | Guayaquil City | Gam3 | ||||
Sun | 01.Mar.2020 - 00:00 | Barcelona Guayaquil | 1-1 | LDU Portoviejo | Gam3 | ||||
Sun | 01.Mar.2020 - 17:30 | Independiente del Valle | 1-2 | Olmedo | Gam3 | 10 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 20:00 | Aucas | 3-0 | Mushuc Runa | Gam3 | 5 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 22:30 | Macará | 1-0 | Emelec | Gam3 | 4 | |||
Tue | 03.Mar.2020 - 00:15 | Deportivo Cuenca | 1-2 | Universidad Católica | Gam3 | 38 | |||
Sat | 07.Mar.2020 - 00:15 | Técnico Universitario | 1-1 | Mushuc Runa | Gam4 | 12 | |||
Sat | 07.Mar.2020 - 17:15 | LDU Portoviejo | 2-1 | Delfin | Gam4 | ||||
Sat | 07.Mar.2020 - 19:30 | Independiente del Valle | 2-2 | Universidad Católica | Gam4 | 2 | |||
Sat | 07.Mar.2020 - 23:00 | LDU Quito | 2-1 | Barcelona Guayaquil | Gam4 | 11 | |||
Sun | 08.Mar.2020 - 16:30 | Olmedo | 2-2 | Orense | Gam4 | ||||
Sun | 08.Mar.2020 - 18:45 | Guayaquil City | 1-1 | Macará | Gam4 | ||||
Sun | 08.Mar.2020 - 21:00 | Emelec | 4-0 | Aucas | Gam4 | 9 | |||
Tue | 10.Mar.2020 - 00:15 | El Nacional | 1-1 | Deportivo Cuenca | Gam4 | 10 | |||
Sat | 14.Mar.2020 - 00:15 | Técnico Universitario | 3-1 | LDU Portoviejo | Gam5 | ||||
Sat | 14.Mar.2020 - 18:30 | Mushuc Runa | 2-0 | Macará | Gam5 | 13 | |||
Fri | 14.Aug.2020 - 23:00 | Deportivo Cuenca | 1-1 | Guayaquil City | Gam15 | ||||
Sat | 15.Aug.2020 - 01:15 | Barcelona Guayaquil | 1-0 | Orense | Gam9 | ||||
Sat | 15.Aug.2020 - 22:00 | El Nacional | 2-4 | Independiente del Valle | Gam11 | 24 | |||
Sun | 16.Aug.2020 - 00:15 | Delfin | 2-0 | Emelec | Gam9 | 7 | |||
Sun | 16.Aug.2020 - 22:00 | Olmedo | 2-3 | LDU Quito | Gam10 | 14 | |||
Mon | 17.Aug.2020 - 00:15 | Universidad Católica | 3-1 | Aucas | Gam14 | 40 | |||
Tue | 18.Aug.2020 - 18:30 | Independiente del Valle | 4-4 | Macará | Gam15 | 43 | |||
Tue | 18.Aug.2020 - 20:45 | Orense | 1-1 | LDU Portoviejo | Gam8 | ||||
Tue | 18.Aug.2020 - 23:00 | Deportivo Cuenca | 0-3 | Barcelona Guayaquil | Gam8 | 55 | |||
Wed | 19.Aug.2020 - 01:15 | Guayaquil City | 0-0 | Delfin | Gam8 | ||||
Wed | 19.Aug.2020 - 18:30 | Técnico Universitario | 1-3 | Olmedo | Gam11 | 10 | |||
Wed | 19.Aug.2020 - 20:45 | Aucas | 2-0 | El Nacional | Gam12 | 8 | |||
Wed | 19.Aug.2020 - 23:00 | LDU Quito | 2-1 | Universidad Católica | Gam11 | 28 | |||
Thu | 20.Aug.2020 - 01:15 | Emelec | 2-0 | Mushuc Runa | Gam10 | 20 | |||
Fri | 21.Aug.2020 - 23:00 | Delfin | 0-0 | Orense | Gam11 | ||||
Sat | 22.Aug.2020 - 01:15 | Macará | 2-1 | Deportivo Cuenca | Gam12 | 30 | |||
Sat | 22.Aug.2020 - 20:00 | Técnico Universitario | 0-1 | Independiente del Valle | Gam9 | 28 | |||
Sat | 22.Aug.2020 - 22:15 | LDU Portoviejo | 3-1 | Guayaquil City | Gam11 | ||||
Sun | 23.Aug.2020 - 00:30 | Aucas | 2-0 | LDU Quito | Gam7 | 12 | |||
Sun | 23.Aug.2020 - 19:15 | Olmedo | 1-2 | Mushuc Runa | Gam8 | 14 | |||
Sun | 23.Aug.2020 - 22:00 | Universidad Católica | 1-1 | El Nacional | Gam8 | 21 | |||
Mon | 24.Aug.2020 - 00:30 | Barcelona Guayaquil | 2-1 | Emelec | Gam11 | 21 | |||
Tue | 25.Aug.2020 - 18:15 | Deportivo Cuenca | 2-2 | Orense | Gam6 | ||||
Tue | 25.Aug.2020 - 20:30 | Macará | 0-0 | Técnico Universitario | Gam8 | 20 | |||
Tue | 25.Aug.2020 - 22:45 | Independiente del Valle | 1-1 | Aucas | Gam8 | 29 | |||
Wed | 26.Aug.2020 - 01:00 | LDU Quito | 1-0 | Delfin | Gam14 | 3 | |||
Wed | 26.Aug.2020 - 18:15 | Mushuc Runa | 1-2 | Universidad Católica | Gam9 | 5 | |||
Wed | 26.Aug.2020 - 20:30 | El Nacional | 3-2 | Olmedo | Gam9 | 5 | |||
Wed | 26.Aug.2020 - 22:45 | Emelec | 2-1 | LDU Portoviejo | Gam6 | ||||
Thu | 27.Aug.2020 - 01:00 | Guayaquil City | 2-1 | Barcelona Guayaquil | Gam12 | ||||
Sat | 29.Aug.2020 - 01:00 | Aucas | 1-0 | Macará | Gam11 | 10 | |||
Sat | 29.Aug.2020 - 19:00 | Mushuc Runa | 1-1 | Deportivo Cuenca | Gam11 | 4 | |||
Sat | 29.Aug.2020 - 21:15 | Orense | 1-2 | LDU Quito | Gam5 | ||||
Sat | 29.Aug.2020 - 23:30 | Barcelona Guayaquil | 3-1 | Olmedo | Gam5 | 17 | |||
Sun | 30.Aug.2020 - 01:45 | Técnico Universitario | 2-0 | Emelec | Gam7 | 10 | |||
Sun | 30.Aug.2020 - 19:15 | Universidad Católica | 4-0 | LDU Portoviejo | Gam10 | ||||
Sun | 30.Aug.2020 - 21:30 | Delfin | 2-1 | El Nacional | Gam5 | 21 | |||
Sun | 30.Aug.2020 - 23:45 | Independiente del Valle | 3-0 | Guayaquil City | Gam13 | ||||
Tue | 01.Sep.2020 - 18:15 | Deportivo Cuenca | 2-2 | Técnico Universitario | Gam10 | 9 | |||
Tue | 01.Sep.2020 - 20:30 | Orense | 0-2 | Mushuc Runa | Gam12 | ||||
Tue | 01.Sep.2020 - 22:45 | LDU Quito | 1-0 | Macará | Gam13 | ||||
Wed | 02.Sep.2020 - 01:00 | Barcelona Guayaquil | 4-2 | Aucas | Gam13 | 1 | |||
Wed | 02.Sep.2020 - 18:15 | Olmedo | 2-0 | Delfin | Gam12 | 8 | |||
Wed | 02.Sep.2020 - 20:30 | Guayaquil City | 1-3 | Universidad Católica | Gam6 | ||||
Wed | 02.Sep.2020 - 22:45 | LDU Portoviejo | 1-2 | Independiente del Valle | Gam7 | ||||
Thu | 03.Sep.2020 - 01:00 | El Nacional | 2-1 | Emelec | Gam13 | 22 | |||
Sat | 05.Sep.2020 - 01:00 | Mushuc Runa | 1-2 | Barcelona Guayaquil | Gam14 | ||||
Sat | 05.Sep.2020 - 20:00 | Universidad Católica | 3-1 | Olmedo | Gam7 | ||||
Sat | 05.Sep.2020 - 22:30 | LDU Portoviejo | 1-1 | LDU Quito | Gam12 | ||||
Sun | 06.Sep.2020 - 01:00 | Macará | 1-0 | El Nacional | Gam14 | ||||
Sun | 06.Sep.2020 - 19:15 | Delfin | 2-1 | Deportivo Cuenca | Gam7 | ||||
Sun | 06.Sep.2020 - 21:30 | Aucas | 3-1 | Guayaquil City | Gam5 | ||||
Mon | 07.Sep.2020 - 00:00 | Emelec | 2-2 | Independiente del Valle | Gam12 | ||||
Tue | 08.Sep.2020 - 01:00 | Técnico Universitario | 2-0 | Orense | Gam13 | ||||
Wed | 09.Sep.2020 - 22:30 | Deportivo Cuenca | 1-3 | Independiente del Valle | Gam5 | 60 | |||
Thu | 10.Sep.2020 - 01:00 | Macará | 1-1 | Barcelona Guayaquil | Gam10 | 5 | |||
Fri | 11.Sep.2020 - 21:30 | Mushuc Runa | 1-0 | LDU Portoviejo | Gam13 | ||||
Sat | 12.Sep.2020 - 01:00 | LDU Quito | 2-0 | Guayaquil City | Gam9 | ||||
Sat | 12.Sep.2020 - 22:00 | El Nacional | 0-1 | Técnico Universitario | Gam6 | 10 | |||
Sun | 13.Sep.2020 - 00:30 | Olmedo | 1-1 | Emelec | Gam15 | 27 | |||
Sun | 13.Sep.2020 - 19:15 | Aucas | 2-0 | Deportivo Cuenca | Gam9 | 7 | |||
Sun | 13.Sep.2020 - 21:30 | Independiente del Valle | 4-2 | Delfin | Gam10 | 5 | |||
Mon | 14.Sep.2020 - 00:00 | Barcelona Guayaquil | 1-0 | Universidad Católica | Gam15 | 12 | |||
Mon | 14.Sep.2020 - 21:30 | Orense | 1-2 | Macará | Gam7 | ||||
Sat | 19.Sep.2020 - 01:00 | LDU Portoviejo | 2-1 | Olmedo | Gam14 | ||||
Sat | 19.Sep.2020 - 21:30 | Orense | 2-2 | Aucas | Gam10 | ||||
Sun | 20.Sep.2020 - 00:00 | Emelec | 1-1 | LDU Quito | Gam8 | 26 | |||
Sun | 20.Sep.2020 - 19:30 | Universidad Católica | 2-1 | Técnico Universitario | Gam12 | 12 | |||
Mon | 21.Sep.2020 - 00:00 | Delfin | 4-1 | Mushuc Runa | Gam15 | 5 | |||
Fri | 25.Sep.2020 - 22:30 | El Nacional | 2-2 | Orense | Gam15 | ||||
Sat | 26.Sep.2020 - 20:45 | Mushuc Runa | 2-1 | Guayaquil City | Gam7 | ||||
Sat | 26.Sep.2020 - 23:00 | Olmedo | 3-2 | Aucas | Gam6 | 9 | |||
Sun | 27.Sep.2020 - 01:30 | Independiente del Valle | 1-1 | Barcelona Guayaquil | Gam6 | 8 | |||
Sun | 27.Sep.2020 - 01:30 | Técnico Universitario | 0-5 | LDU Quito | Gam15 | 8 | |||
Sun | 27.Sep.2020 - 21:30 | Delfin | 0-0 | Universidad Católica | Gam13 | ||||
Mon | 28.Sep.2020 - 00:00 | Emelec | 2-0 | Deportivo Cuenca | Gam14 | 5 | |||
Tue | 29.Sep.2020 - 00:15 | LDU Portoviejo | 2-2 | Macará | Gam9 | ||||
Wed | 30.Sep.2020 - 23:00 | Guayaquil City | 2-1 | El Nacional | Gam10 | ||||
Fri | 02.Oct.2020 - 22:30 | Deportivo Cuenca | 0-3 | Olmedo | Gam13 | 1 | |||
Sat | 03.Oct.2020 - 01:00 | Aucas | 4-1 | LDU Portoviejo | Gam15 | ||||
Sat | 03.Oct.2020 - 21:30 | LDU Quito | 2-0 | Mushuc Runa | Gam6 | 9 | |||
Sat | 03.Oct.2020 - 21:30 | Orense | 1-3 | Independiente del Valle | Gam14 | ||||
Sun | 04.Oct.2020 - 00:30 | Barcelona Guayaquil | 0-0 | El Nacional | Gam7 | 16 | |||
Sun | 04.Oct.2020 - 19:15 | Macará | 5-1 | Delfin | Gam6 | 4 | |||
Sun | 04.Oct.2020 - 21:30 | Guayaquil City | 1-0 | Técnico Universitario | Gam14 | ||||
Mon | 05.Oct.2020 - 00:00 | Universidad Católica | 4-1 | Emelec | Gam5 | 4 | |||
2nd Round | |||||||||
Wed | 14.Oct.2020 - 17:15 | Mushuc Runa | 3-2 | Independiente del Valle | Gam16 | ||||
Wed | 14.Oct.2020 - 19:30 | Delfin | 2-2 | Aucas | Gam16 | ||||
Wed | 14.Oct.2020 - 22:00 | LDU Quito | 5-0 | Deportivo Cuenca | Gam16 | ||||
Thu | 15.Oct.2020 - 00:30 | Técnico Universitario | 0-2 | Barcelona Guayaquil | Gam16 | ||||
Thu | 15.Oct.2020 - 03:00 | Emelec | 1-0 | Orense | Gam16 | ||||
Thu | 15.Oct.2020 - 20:15 | Olmedo | 1-2 | Guayaquil City | Gam16 | ||||
Thu | 15.Oct.2020 - 22:30 | LDU Portoviejo | 3-0 | El Nacional | Gam16 | ||||
Fri | 16.Oct.2020 - 01:00 | Universidad Católica | 2-1 | Macará | Gam16 | 10 | |||
Sat | 17.Oct.2020 - 20:30 | Aucas | 2-1 | Técnico Universitario | Gam17 | 5 | |||
Sat | 17.Oct.2020 - 23:00 | Independiente del Valle | 3-2 | LDU Quito | Gam17 | 16 | |||
Sun | 18.Oct.2020 - 01:30 | Barcelona Guayaquil | 1-0 | Delfin | Gam17 | 8 | |||
Sun | 18.Oct.2020 - 19:00 | El Nacional | 2-1 | Mushuc Runa | Gam17 | 5 | |||
Sun | 18.Oct.2020 - 21:30 | Orense | 1-1 | Universidad Católica | Gam17 | ||||
Mon | 19.Oct.2020 - 00:00 | Macará | 1-0 | Olmedo | Gam17 | 16 | |||
Mon | 19.Oct.2020 - 21:30 | Guayaquil City | 1-0 | Emelec | Gam17 | ||||
Tue | 20.Oct.2020 - 00:00 | Deportivo Cuenca | 2-1 | LDU Portoviejo | Gam17 | ||||
Fri | 23.Oct.2020 - 21:30 | Mushuc Runa | 1-4 | Aucas | Gam18 | 1 | |||
Sat | 24.Oct.2020 - 01:00 | Universidad Católica | 0-1 | Deportivo Cuenca | Gam18 | 28 | |||
Sat | 24.Oct.2020 - 21:30 | Emelec | 0-0 | Macará | Gam18 | 1 | |||
Sun | 25.Oct.2020 - 00:00 | Técnico Universitario | 1-1 | Delfin | Gam18 | ||||
Sun | 25.Oct.2020 - 01:30 | LDU Quito | 1-0 | El Nacional | Gam18 | 3 | |||
Sun | 25.Oct.2020 - 20:30 | Olmedo | 2-1 | Independiente del Valle | Gam18 | 1 | |||
Sun | 25.Oct.2020 - 23:00 | LDU Portoviejo | 0-2 | Barcelona Guayaquil | Gam18 | ||||
Mon | 26.Oct.2020 - 22:30 | Guayaquil City | 1-1 | Orense | Gam18 | ||||
Sat | 31.Oct.2020 - 00:00 | Deportivo Cuenca | 0-0 | El Nacional | Gam19 | 22 | |||
Sat | 31.Oct.2020 - 18:15 | Mushuc Runa | 0-1 | Técnico Universitario | Gam19 | 4 | |||
Sat | 31.Oct.2020 - 20:30 | Delfin | 4-2 | LDU Portoviejo | Gam19 | ||||
Sat | 31.Oct.2020 - 23:00 | Universidad Católica | 3-1 | Independiente del Valle | Gam19 | 7 | |||
Sun | 01.Nov.2020 - 18:00 | Orense | 2-1 | Olmedo | Gam19 | ||||
Sun | 01.Nov.2020 - 20:15 | Aucas | 1-1 | Emelec | Gam19 | 3 | |||
Sun | 01.Nov.2020 - 23:00 | Barcelona Guayaquil | 2-2 | LDU Quito | Gam19 | 16 | |||
Mon | 02.Nov.2020 - 23:30 | Macará | 1-1 | Guayaquil City | Gam19 | ||||
Thu | 05.Nov.2020 - 21:30 | Macará | 0-3 | Mushuc Runa | Gam20 | 13 | |||
Fri | 06.Nov.2020 - 00:00 | Independiente del Valle | 2-1 | Deportivo Cuenca | Gam20 | 36 | |||
Fri | 06.Nov.2020 - 19:00 | El Nacional | 1-3 | Delfin | Gam20 | 7 | |||
Fri | 06.Nov.2020 - 21:30 | LDU Quito | 4-0 | Orense | Gam20 | ||||
Sat | 07.Nov.2020 - 00:00 | Olmedo | 1-0 | Barcelona Guayaquil | Gam20 | 16 | |||
Sat | 07.Nov.2020 - 21:30 | LDU Portoviejo | 0-2 | Técnico Universitario | Gam20 | ||||
Sun | 08.Nov.2020 - 00:00 | Guayaquil City | 4-2 | Aucas | Gam20 | ||||
Sun | 08.Nov.2020 - 23:00 | Emelec | 2-0 | Universidad Católica | Gam20 | 9 | |||
Tue | 10.Nov.2020 - 17:15 | Orense | 1-1 | Deportivo Cuenca | Gam21 | ||||
Tue | 10.Nov.2020 - 19:30 | Técnico Universitario | 1-0 | El Nacional | Gam21 | 11 | |||
Tue | 10.Nov.2020 - 21:45 | Delfin | 1-2 | Macará | Gam21 | 11 | |||
Wed | 11.Nov.2020 - 00:00 | Barcelona Guayaquil | 2-0 | Independiente del Valle | Gam21 | ||||
Wed | 11.Nov.2020 - 17:15 | Aucas | 3-3 | Olmedo | Gam21 | 11 | |||
Wed | 11.Nov.2020 - 19:30 | Mushuc Runa | 1-2 | LDU Quito | Gam21 | ||||
Wed | 11.Nov.2020 - 21:45 | Universidad Católica | 2-1 | Guayaquil City | Gam21 | ||||
Thu | 12.Nov.2020 - 00:00 | LDU Portoviejo | 0-6 | Emelec | Gam21 | ||||
Sat | 14.Nov.2020 - 00:00 | Deportivo Cuenca | 2-1 | Delfin | Gam22 | 11 | |||
Sat | 14.Nov.2020 - 18:00 | Guayaquil City | 3-2 | Mushuc Runa | Gam22 | ||||
Sat | 14.Nov.2020 - 23:15 | Macará | 0-1 | Orense | Gam22 | ||||
Sun | 15.Nov.2020 - 01:30 | LDU Quito | 4-1 | Aucas | Gam22 | 13 | |||
Sun | 15.Nov.2020 - 17:15 | Olmedo | 2-1 | Universidad Católica | Gam22 | 5 | |||
Sun | 15.Nov.2020 - 19:30 | Independiente del Valle | 2-3 | LDU Portoviejo | Gam22 | ||||
Sun | 15.Nov.2020 - 21:45 | Emelec | 1-1 | Técnico Universitario | Gam22 | 9 | |||
Mon | 16.Nov.2020 - 00:00 | El Nacional | 1-1 | Barcelona Guayaquil | Gam22 | 7 | |||
Wed | 18.Nov.2020 - 17:15 | Aucas | 3-3 | Independiente del Valle | Gam23 | 7 | |||
Wed | 18.Nov.2020 - 19:30 | Delfin | 1-1 | Guayaquil City | Gam23 | ||||
Wed | 18.Nov.2020 - 21:45 | Técnico Universitario | 0-1 | Macará | Gam23 | 2 | |||
Thu | 19.Nov.2020 - 00:00 | LDU Quito | 1-2 | Emelec | Gam23 | 11 | |||
Thu | 19.Nov.2020 - 17:15 | Mushuc Runa | 1-1 | Olmedo | Gam23 | 31 | |||
Thu | 19.Nov.2020 - 19:30 | El Nacional | 0-2 | Universidad Católica | Gam23 | 19 | |||
Thu | 19.Nov.2020 - 21:45 | LDU Portoviejo | 1-2 | Orense | Gam23 | ||||
Fri | 20.Nov.2020 - 00:00 | Barcelona Guayaquil | 2-0 | Deportivo Cuenca | Gam23 | 14 | |||
Sat | 21.Nov.2020 - 22:30 | Independiente del Valle | 1-0 | Técnico Universitario | Gam24 | 4 | |||
Sun | 22.Nov.2020 - 01:00 | Guayaquil City | 1-1 | LDU Quito | Gam24 | ||||
Sun | 22.Nov.2020 - 18:15 | Olmedo | 1-2 | El Nacional | Gam24 | 14 | |||
Sun | 22.Nov.2020 - 20:30 | Deportivo Cuenca | 3-3 | Aucas | Gam24 | 10 | |||
Sun | 22.Nov.2020 - 23:00 | Emelec | 3-2 | Delfin | Gam24 | 13 | |||
Mon | 23.Nov.2020 - 18:00 | Universidad Católica | 1-1 | Mushuc Runa | Gam24 | 9 | |||
Mon | 23.Nov.2020 - 20:30 | Orense | 0-0 | Barcelona Guayaquil | Gam24 | ||||
Mon | 23.Nov.2020 - 23:00 | Macará | 1-0 | LDU Portoviejo | Gam24 | ||||
Fri | 27.Nov.2020 - 21:30 | LDU Quito | 3-0 | Olmedo | Gam25 | 13 | |||
Sat | 28.Nov.2020 - 00:00 | Mushuc Runa | 2-3 | Emelec | Gam25 | 12 | |||
Sat | 28.Nov.2020 - 20:30 | Técnico Universitario | 1-1 | Deportivo Cuenca | Gam25 | ||||
Sat | 28.Nov.2020 - 23:00 | Delfin | 1-0 | Independiente del Valle | Gam25 | 5 | |||
Sun | 29.Nov.2020 - 01:30 | El Nacional | 0-3 | Guayaquil City | Gam25 | ||||
Sun | 29.Nov.2020 - 18:00 | Aucas | 4-1 | Orense | Gam25 | ||||
Sun | 29.Nov.2020 - 20:30 | LDU Portoviejo | 2-1 | Universidad Católica | Gam25 | ||||
Sun | 29.Nov.2020 - 23:00 | Barcelona Guayaquil | 3-0 | Macará | Gam25 | 40 |
Football Competitions
National Club Competitions |
GBR ESP DEU ITA PRT FRA NLD BRA AGO ALB ARE ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DNK DZA ECU EGY EST FIN GBR GHA GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MOZ MYS NGA NOR NZL PAN PER POL PRY QAT ROU RUS SAU SGP SLV SRB STP SVK SVN SWE THA TUN TUR UKR URY USA VEN VNM WAL ZAF AFR EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
EUR EUR EUR SOU WOR EUR AFR SOU WOR N/C WOR WOR EUR EUR WOR N/C ASI ASI ASI ASI N/C AFR OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI AFR AFR WOR ASI AFR OCE WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Liga Pro - 2020
- 100% 242 / 242 Games
- Home team wins 50%
- Draws 27.27%
- Away team wins 22.73%
- Over 1.5 80.58%
- Over 2.5 54.55%
- Over 3.5 27.27%
- Goals 669
- Goals /match 2.76
- Goals /match home 1.62
- Goals /match away 1.14
- Both teams score 60.33%
- Goals after 80' 17.94%
No tv schedule yet for US
(change)