Competition
CAF Confederation Cup 2019/2020
Africa
Games
Preliminary Round | |||||||||
Fri | 09.Aug.2019 - 20:00 | Paradou AC | 3-0 | CI Kamsar | |||||
Sat | 10.Aug.2019 - 13:00 | Bandari | 0-0 | Al Ahly Shendi | |||||
Sat | 10.Aug.2019 - 14:00 | Buildcon | 0-1 | Young Buffaloes | |||||
Sat | 10.Aug.2019 - 14:00 | AS Kigali | 0-0 | KMC | |||||
Sat | 10.Aug.2019 - 14:00 | Proline | 3-0 | Masters Security | |||||
Sat | 10.Aug.2019 - 15:30 | Pélican | 1-1 | Maniema Union | |||||
Sat | 10.Aug.2019 - 16:00 | Akonangui | 1-1 | Ashanti Gold | |||||
Sat | 10.Aug.2019 - 16:00 | Niger Tornadoes | 1-2 | Santoba | |||||
Sat | 10.Aug.2019 - 18:00 | SNIM | 0-5 | Esae | |||||
Sat | 10.Aug.2019 - 20:45 | CR Belouizdad | 2-0 | ASCOT | |||||
Sun | 11.Aug.2019 - 12:00 | Bolton City | 3-1 | Galaxy | |||||
Sun | 11.Aug.2019 - 14:00 | Banadir | 0-0 | Malindi | |||||
Sun | 11.Aug.2019 - 14:00 | TS Galaxy | 1-0 | St Louis Suns United | |||||
Sun | 11.Aug.2019 - 14:00 | Fasil Ketema | 1-0 | Azam | |||||
Sun | 11.Aug.2019 - 16:00 | Maranatha Fiokpo | 3-0 | LISCR | |||||
Sun | 11.Aug.2019 - 16:30 | Ben Guerdane | 5-1 | Amarat United | |||||
Sun | 11.Aug.2019 - 17:00 | USGN | 1-1 | Al-Ittihad | |||||
Sun | 11.Aug.2019 - 17:00 | Arta / SIHD | 1-1 | Al Khartoum | |||||
Sun | 11.Aug.2019 - 17:00 | Triangle United | 5-0 | Rukinzo | |||||
Sun | 11.Aug.2019 - 19:00 | Pyramids FC | 4-1 | Étoile du Congo | |||||
Mon | 12.Aug.2019 - 17:00 | Motema Pembe | 2-0 | Stade Renard | |||||
Fri | 23.Aug.2019 - 12:00 | KMC | 1-2 | AS Kigali | |||||
Fri | 23.Aug.2019 - 17:00 | Santoba | 3-3 | Niger Tornadoes | |||||
Fri | 23.Aug.2019 - 17:00 | Al Khartoum | 3-0 | Arta / SIHD | |||||
Fri | 23.Aug.2019 - 17:00 | ASCOT | 0-2 | CR Belouizdad | |||||
Fri | 23.Aug.2019 - 18:30 | Al Ahly Shendi | 1-1 | Bandari | |||||
Sat | 24.Aug.2019 - 14:00 | Malindi | 1-0 | Banadir | |||||
Sat | 24.Aug.2019 - 14:00 | Young Buffaloes | 1-1 | Buildcon | |||||
Sat | 24.Aug.2019 - 14:00 | Rukinzo | 0-0 | Triangle United | |||||
Sat | 24.Aug.2019 - 15:30 | Masters Security | 0-0 | Proline | |||||
Sat | 24.Aug.2019 - 16:00 | Esae | 2-0 | SNIM | |||||
Sat | 24.Aug.2019 - 16:00 | Ashanti Gold | 3-0 | Akonangui | |||||
Sat | 24.Aug.2019 - 17:00 | CI Kamsar | 1-0 | Paradou AC | |||||
Sat | 24.Aug.2019 - 20:00 | Azam | 3-1 | Fasil Ketema | |||||
Sun | 25.Aug.2019 - 13:00 | St Louis Suns United | 0-1 | TS Galaxy | |||||
Sun | 25.Aug.2019 - 14:00 | Maniema Union |
1-1 e.t.(1-1) | Pélican | |||||
Sun | 25.Aug.2019 - 14:45 | Galaxy | 1-0 | Bolton City | |||||
Sun | 25.Aug.2019 - 15:30 | Stade Renard | 0-2 | Motema Pembe | |||||
Sun | 25.Aug.2019 - 16:30 | LISCR | 0-0 | Maranatha Fiokpo | |||||
Sun | 25.Aug.2019 - 16:30 | Étoile du Congo | 0-1 | Pyramids FC | |||||
Sun | 25.Aug.2019 - 17:00 | Al-Ittihad | 2-0 | USGN | |||||
Sun | 25.Aug.2019 - 17:00 | Amarat United | 0-0 | Ben Guerdane | |||||
1st Round | |||||||||
Fri | 13.Sep.2019 - 18:00 | Al Khartoum | 1-2 | Motema Pembe | |||||
Sat | 14.Sep.2019 - 13:00 | Bandari | 2-0 | Ben Guerdane | |||||
Sat | 14.Sep.2019 - 14:00 | AS Kigali | 1-1 | Proline | |||||
Sat | 14.Sep.2019 - 14:30 | Young Buffaloes | 1-0 | Bidvest Wits | |||||
Sat | 14.Sep.2019 - 15:30 | Pélican | 2-1 | Enugu Rangers | |||||
Sat | 14.Sep.2019 - 16:00 | Ashanti Gold | 3-2 | RSB Berkane | |||||
Sat | 14.Sep.2019 - 17:00 | Al-Ittihad | 1-1 | Hassania Agadir | |||||
Sat | 14.Sep.2019 - 17:00 | Maranatha Fiokpo | 1-2 | Djoliba | |||||
Sat | 14.Sep.2019 - 19:00 | Pyramids FC | 1-1 | CR Belouizdad | |||||
Sun | 15.Sep.2019 - 12:00 | Bolton City | 1-2 | Zanaco | |||||
Sun | 15.Sep.2019 - 14:00 | TS Galaxy | 1-0 | CNaPS Sport | |||||
Sun | 15.Sep.2019 - 14:00 | Azam | 0-1 | Triangle United | |||||
Sun | 15.Sep.2019 - 14:15 | Malindi | 1-4 | Al Masry | |||||
Sun | 15.Sep.2019 - 16:00 | Esae | 0-0 | Salitas | |||||
Sun | 15.Sep.2019 - 17:00 | Santoba | 0-0 | San-Pedro | |||||
Sun | 15.Sep.2019 - 20:45 | Paradou AC | 3-1 | CS Sfaxien | |||||
Fri | 27.Sep.2019 - 15:30 | Motema Pembe |
1-2 e.t.(1-2) p.g.(3-1) | Al Khartoum | |||||
Fri | 27.Sep.2019 - 18:00 | Bidvest Wits | 3-0 | Young Buffaloes | |||||
Sat | 28.Sep.2019 - 12:30 | CNaPS Sport | 1-3 | TS Galaxy | |||||
Sat | 28.Sep.2019 - 14:00 | Zanaco | 3-0 | Bolton City | |||||
Sat | 28.Sep.2019 - 14:00 | Proline | 2-1 | AS Kigali | |||||
Sat | 28.Sep.2019 - 14:00 | Triangle United | 1-0 | Azam | |||||
Sat | 28.Sep.2019 - 17:00 | Salitas |
0-0 e.t.(0-0) p.g.(3-5) | Esae | |||||
Sat | 28.Sep.2019 - 20:00 | Hassania Agadir | 0-0 | Al-Ittihad | |||||
Sat | 28.Sep.2019 - 21:00 | RSB Berkane | 2-0 | Ashanti Gold | |||||
Sun | 29.Sep.2019 - 14:00 | Al Masry | 3-1 | Malindi | |||||
Sun | 29.Sep.2019 - 15:30 | Ben Guerdane | 2-1 | Bandari | |||||
Sun | 29.Sep.2019 - 16:00 | Enugu Rangers | 3-1 | Pélican | |||||
Sun | 29.Sep.2019 - 17:00 | Djoliba | 1-1 | Maranatha Fiokpo | |||||
Sun | 29.Sep.2019 - 17:00 | San-Pedro | 3-0 | Santoba | |||||
Sun | 29.Sep.2019 - 17:45 | CR Belouizdad | 0-1 | Pyramids FC | |||||
Sun | 29.Sep.2019 - 18:00 | CS Sfaxien | 0-0 | Paradou AC | |||||
Play-offs | |||||||||
Sun | 27.Oct.2019 - 11:30 | Fosa Juniors | 2-0 | RSB Berkane | |||||
Sun | 27.Oct.2019 - 12:00 | Cote d'Or | 0-4 | Al Masry | |||||
Sun | 27.Oct.2019 - 13:00 | Young Africans | 1-2 | Pyramids FC | |||||
Sun | 27.Oct.2019 - 13:00 | KCCA | 0-0 | Paradou AC | |||||
Sun | 27.Oct.2019 - 13:00 | Gor Mahia | 1-1 | Motema Pembe | |||||
Sun | 27.Oct.2019 - 13:00 | Songo | 1-2 | Bidvest Wits | |||||
Sun | 27.Oct.2019 - 13:00 | Green Eagles | 1-1 | Hassania Agadir | |||||
Sun | 27.Oct.2019 - 14:30 | Elect-Sport | 0-1 | Djoliba | |||||
Sun | 27.Oct.2019 - 15:00 | Enyimba | 2-0 | TS Galaxy | |||||
Sun | 27.Oct.2019 - 15:00 | Asante Kotoko | 1-0 | San-Pedro | |||||
Sun | 27.Oct.2019 - 16:00 | Horoya | 4-2 | Bandari | |||||
Sun | 27.Oct.2019 - 16:00 | Cano Sport | 1-3 | Zanaco | |||||
Sun | 27.Oct.2019 - 16:00 | Kara | 2-1 | Enugu Rangers | |||||
Sun | 27.Oct.2019 - 17:00 | Nouadhibou | 2-0 | Triangle United | |||||
Sun | 27.Oct.2019 - 17:00 | Al-Nasr | 2-2 | Proline | |||||
Wed | 30.Oct.2019 - 18:00 | Generation Foot | 0-1 | Esae | |||||
Sun | 03.Nov.2019 - 12:00 | Bandari | 0-1 | Horoya | |||||
Sun | 03.Nov.2019 - 13:00 | TS Galaxy | 1-2 | Enyimba | |||||
Sun | 03.Nov.2019 - 13:00 | Zanaco | 5-1 | Cano Sport | |||||
Sun | 03.Nov.2019 - 13:00 | Triangle United | 3-2 | Nouadhibou | |||||
Sun | 03.Nov.2019 - 13:00 | Proline | 0-2 | Al-Nasr | |||||
Sun | 03.Nov.2019 - 14:30 | Motema Pembe | 2-1 | Gor Mahia | |||||
Sun | 03.Nov.2019 - 15:00 | Enugu Rangers | 1-0 | Kara | |||||
Sun | 03.Nov.2019 - 16:00 | San-Pedro | 2-0 | Asante Kotoko | |||||
Sun | 03.Nov.2019 - 16:00 | Bidvest Wits | 6-0 | Songo | |||||
Sun | 03.Nov.2019 - 16:00 | Djoliba | 4-0 | Elect-Sport | |||||
Sun | 03.Nov.2019 - 16:00 | Hassania Agadir | 2-1 | Green Eagles | |||||
Sun | 03.Nov.2019 - 18:00 | Pyramids FC | 3-0 | Young Africans | |||||
Sun | 03.Nov.2019 - 18:00 | RSB Berkane | 5-0 | Fosa Juniors | |||||
Sun | 03.Nov.2019 - 18:00 | Al Masry | 2-0 | Cote d'Or | |||||
Sun | 03.Nov.2019 - 19:45 | Paradou AC | 4-1 | KCCA | |||||
Tue | 05.Nov.2019 - 15:00 | Esae |
0-1 e.t.(0-1) p.g.(4-3) | Generation Foot | |||||
Group Stage | |||||||||
Sun | 01.Dec.2019 - 13:00 | Enugu Rangers | 1-3 | Pyramids FC | Group A | Gam1 | |||
Sun | 01.Dec.2019 - 13:00 | Motema Pembe | 1-1 | Zanaco | Group C | Gam1 | |||
Sun | 01.Dec.2019 - 13:00 | Al-Nasr | 1-1 | Djoliba | Group B | Gam1 | |||
Sun | 01.Dec.2019 - 16:00 | RSB Berkane | 3-0 | Esae | Group C | Gam1 | |||
Sun | 01.Dec.2019 - 16:00 | Bidvest Wits | 0-0 | Horoya | Group B | Gam1 | 1 | ||
Sun | 01.Dec.2019 - 16:00 | San-Pedro | 0-0 | Paradou AC | Group D | Gam1 | |||
Sun | 01.Dec.2019 - 19:00 | Nouadhibou | 2-3 | Al Masry | Group A | Gam1 | |||
Sun | 01.Dec.2019 - 19:00 | Hassania Agadir | 2-0 | Enyimba | Group D | Gam1 | 3 | ||
Sun | 08.Dec.2019 - 13:00 | Zanaco | 1-1 | RSB Berkane | Group C | Gam2 | |||
Sun | 08.Dec.2019 - 13:00 | Esae | 0-2 | Motema Pembe | Group C | Gam2 | |||
Sun | 08.Dec.2019 - 13:00 | Enyimba | 1-0 | San-Pedro | Group D | Gam2 | |||
Sun | 08.Dec.2019 - 16:00 | Al Masry | 4-2 | Enugu Rangers | Group A | Gam2 | |||
Sun | 08.Dec.2019 - 16:00 | Djoliba | 1-0 | Bidvest Wits | Group B | Gam2 | |||
Sun | 08.Dec.2019 - 16:00 | Horoya | 3-0 | Al-Nasr | Group B | Gam2 | |||
Sun | 08.Dec.2019 - 19:00 | Pyramids FC | 6-0 | Nouadhibou | Group A | Gam2 | |||
Sun | 08.Dec.2019 - 19:00 | Paradou AC | 0-2 | Hassania Agadir | Group D | Gam2 | |||
Sun | 29.Dec.2019 - 13:00 | Esae | 0-0 | Zanaco | Group C | Gam3 | |||
Sun | 29.Dec.2019 - 13:00 | San-Pedro | 1-1 | Hassania Agadir | Group D | Gam3 | |||
Sun | 29.Dec.2019 - 16:00 | Al Masry | 1-2 | Pyramids FC | Group A | Gam3 | |||
Sun | 29.Dec.2019 - 16:00 | Horoya | 1-0 | Djoliba | Group B | Gam3 | 8 | ||
Sun | 29.Dec.2019 - 16:00 | Bidvest Wits | 0-0 | Al-Nasr | Group B | Gam3 | |||
Sun | 29.Dec.2019 - 19:00 | Nouadhibou | 0-0 | Enugu Rangers | Group A | Gam3 | |||
Sun | 29.Dec.2019 - 19:00 | RSB Berkane | 3-0 | Motema Pembe | Group C | Gam3 | |||
Sun | 29.Dec.2019 - 19:00 | Paradou AC | 1-0 | Enyimba | Group D | Gam3 | |||
Sun | 12.Jan.2020 - 13:00 | Zanaco | 3-0 | Esae | Group C | Gam4 | |||
Sun | 12.Jan.2020 - 13:00 | Motema Pembe | 1-0 | RSB Berkane | Group C | Gam4 | |||
Sun | 12.Jan.2020 - 13:00 | Enyimba | 4-1 | Paradou AC | Group D | Gam4 | |||
Sun | 12.Jan.2020 - 16:00 | Pyramids FC | 2-0 | Al Masry | Group A | Gam4 | |||
Sun | 12.Jan.2020 - 16:00 | Enugu Rangers | 1-1 | Nouadhibou | Group A | Gam4 | |||
Sun | 12.Jan.2020 - 16:00 | Al-Nasr | 2-1 | Bidvest Wits | Group B | Gam4 | |||
Sun | 12.Jan.2020 - 19:00 | Djoliba | 0-0 | Horoya | Group B | Gam4 | 12 | ||
Sun | 12.Jan.2020 - 19:00 | Hassania Agadir | 3-0 | San-Pedro | Group D | Gam4 | |||
Sun | 26.Jan.2020 - 13:00 | Zanaco | 2-1 | Motema Pembe | Group C | Gam5 | |||
Sun | 26.Jan.2020 - 13:00 | Esae | 1-5 | RSB Berkane | Group C | Gam5 | |||
Sun | 26.Jan.2020 - 16:00 | Pyramids FC | 0-1 | Enugu Rangers | Group A | Gam5 | |||
Sun | 26.Jan.2020 - 16:00 | Horoya | 2-1 | Bidvest Wits | Group B | Gam5 | 4 | ||
Sun | 26.Jan.2020 - 16:00 | Enyimba | 1-1 | Hassania Agadir | Group D | Gam5 | 5 | ||
Sun | 26.Jan.2020 - 19:00 | Al Masry | 1-0 | Nouadhibou | Group A | Gam5 | |||
Sun | 26.Jan.2020 - 19:00 | Djoliba | 0-1 | Al-Nasr | Group B | Gam5 | |||
Sun | 26.Jan.2020 - 19:00 | Paradou AC | 0-0 | San-Pedro | Group D | Gam5 | |||
Sun | 02.Feb.2020 - 16:00 | Nouadhibou | 0-1 | Pyramids FC | Group A | Gam6 | |||
Sun | 02.Feb.2020 - 16:00 | Bidvest Wits | 0-2 | Djoliba | Group B | Gam6 | |||
Sun | 02.Feb.2020 - 16:00 | Al-Nasr | 0-2 | Horoya | Group B | Gam6 | |||
Sun | 02.Feb.2020 - 16:00 | San-Pedro | 2-5 | Enyimba | Group D | Gam6 | |||
Sun | 02.Feb.2020 - 16:00 | Hassania Agadir | 0-3 | Paradou AC | Group D | Gam6 | |||
Sun | 02.Feb.2020 - 19:00 | Enugu Rangers | 1-1 | Al Masry | Group A | Gam6 | |||
Sun | 02.Feb.2020 - 19:00 | RSB Berkane | 1-1 | Zanaco | Group C | Gam6 | |||
Sun | 02.Feb.2020 - 19:00 | Motema Pembe | 1-0 | Esae | Group C | Gam6 | |||
Quarter-finals | |||||||||
Sun | 01.Mar.2020 - 13:00 | Zanaco | 0-3 | Pyramids FC | |||||
Sun | 01.Mar.2020 - 13:00 | Enyimba | 1-1 | Horoya | |||||
Sun | 01.Mar.2020 - 16:00 | Al-Nasr | 0-5 | Hassania Agadir | |||||
Sun | 01.Mar.2020 - 19:00 | Al Masry | 2-2 | RSB Berkane | |||||
Sun | 08.Mar.2020 - 13:00 | Pyramids FC | 0-1 | Zanaco | |||||
Sun | 08.Mar.2020 - 16:00 | Hassania Agadir | 2-0 | Al-Nasr | |||||
Sun | 08.Mar.2020 - 16:00 | Horoya | 2-0 | Enyimba | |||||
Sun | 08.Mar.2020 - 19:00 | RSB Berkane | 1-0 | Al Masry | |||||
Semi-finals | |||||||||
Mon | 19.Oct.2020 - 20:00 | RSB Berkane | 2-1 | Hassania Agadir | 5 | ||||
Tue | 20.Oct.2020 - 20:00 | Pyramids FC | 2-0 | Horoya | |||||
Final | |||||||||
Sun | 25.Oct.2020 - 19:00 | Pyramids FC | 0-1 | RSB Berkane |
Football Competitions
National Club Competitions |
GBR ESP DEU ITA PRT FRA NLD BRA AGO ALB ARE ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DNK DZA ECU EGY EST FIN GBR GHA GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MOZ MYS NGA NOR NZL PAN PER POL PRY QAT ROU RUS SAU SGP SLV SRB STP SVK SVN SWE THA TUN TUR UKR URY USA VEN VNM WAL ZAF AFR EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
EUR EUR EUR SOU WOR EUR AFR SOU WOR N/C WOR WOR EUR EUR WOR N/C ASI ASI ASI ASI N/C AFR OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI AFR AFR WOR ASI AFR OCE WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
CAF Confederation Cup - 2019/2020
- 100% 165 / 165 Games
- Home team wins 47.88%
- Draws 26.67%
- Away team wins 25.45%
- Over 1.5 68.48%
- Over 2.5 41.21%
- Over 3.5 19.39%
- Goals 388
- Goals /match 2.35
- Goals /match home 1.44
- Goals /match away 0.92
- Both teams score 40%
- Goals after 80' 5.93%
No tv schedule yet for US
(change)